wtorek, 14 sierpnia 2012

time goes by so fast ;-)

Witajcie!
Pomalutku, aczkolwiek niestrudzenie do przodu rozkręcam tego bloga. Przede mną mnóstwo pracy, żeby wszystko miało "ręce i nogi" , ale wszystko w swoim czasie- pośpiech jest złym doradcą. Mam nadzieję, że z każdym dniem będę mogła trafiać do szerszej grupy Odbiorców. Pisanie sprawia mi niesamowitą frajdę;to taka mała cząstka mnie, blog to moje miejsce w wirtualnej sieci. ;-)

      Wakacyjne rozleniwienie sprawiło, że całkowicie zmieniłam tryb życia- zdrowe (w miarę) ożywianie zamieniło się w WŻ (czytaj Wielkie Żarcie) , spędzanie długich godzin na nicnierobieniu pochłonęło mnie całkowicie. Taka laba, faktycznie się przydaje, ale w nadmiarze zdecydowanie szkodzi i dekoncentruje.
Jako że pozostało już tylko pół miesiąca wakacji (studenci są w trochę lepszej sytuacji, bo półtora) , zdecydowałam, że czas najwyższy by się za siebie "wziąć". W każdej dziedzinie życia. Mam tu na myśli zmianę stylu życia na zdrowsze, bardziej "fit", efektywniejsze wykorzystanie czasu i... naukę (wstyd się przyznać, ale trochę to zaniedbałam). Prawie każdego wieczoru, z przerażeniem stwierdzam, że przez cały dzień nie zrobiłam nic konkretnego, nic co mogłoby w jakiś sposób mnie rozwinąć, ulepszyć "od wewnątrz".
Postanowiłam, że każdego dnia będę zapisywać na kolorowych karteczkach to, co mam do zrobienia i umieszczać je w widocznym miejscu. Dzięki temu zmotywuję się do działania i przestanę marnować tyle czasu ;-) !
a Wy jakie macie sposoby żeby odpędzić od siebie lenistwo i zachęcić do pracy? ;-))

Kolejny krok ku lepszemu samopoczuciu i samozadowoleniu sprawi nam mnóstwo satysfakcji- potrzeba tylko trochę dobrych chęci i ... odpowiedniemu celowi. Ostatnio moja domowa biblioteczka wzbogaciła się o nową książkę autorstwa  Jeff'a i Barbary Gallowey'ów - "Bieganie i odchudzanie dla kobiet". Jak zdążyłam się już wstępnie zorientować- napisana jest lekkim i przyjemnym językiem. Więcej o książce już niedługo! ;-)Pamiętajcie: Dobra organizacja czasu to połowa sukcesu! Czas zostać panem swojego losu !
Buziaki ! ;*


3 komentarze:

  1. Postanowienie godne podziwu, ja nie mogę się jakoś wziąć w garść by zacząć się organizować, a powinnam.. niebawem będę miała znacznie więcej pracy w domu niż obecnie. Trwaj w swoim postanowieniu, a na recenzję książki czekam z niecierpliwością.

    OdpowiedzUsuń
  2. Też zapisuje sobie co mam robić, już od bardzo dawna ;p A książkę gdzieś widziałam, chyba u mojej znajomej, jednak nie zdążyłam do niej zajrzeć. Tym bardziej czekam na recenzję

    OdpowiedzUsuń